📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEONA KRUCZKOWSKIEGO (Tychy) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,8%
🏆 Najlepszy rok 71,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 68,6% 2025
👥 Zdających łącznie 596

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,5 pkt proc. względem 2025 r. (68,6% → 71,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 598. na 329. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,8%).

329. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 92,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 147 1 71,8% Me: 72% · σ: 11,4% · Mo: 67% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 306 typ: 306 · publ.: 253
2024 115 - 71,7% Me: 72% · σ: 8,8% · Mo: 70% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 448 typ: 426 · publ.: 351
2025 145 - 68,6% Me: 70% · σ: 14,6% · Mo: 60% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 598 typ: 577 · publ.: 469
2026 189 - 71,1% Me: 72% · σ: 11,3% · Mo: 70% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 329 typ: 319 · publ.: 264

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 145 i 189 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.