📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 75,3%
🏆 Najlepszy rok 81,0% 2024
📉 Najsłabszy rok 70,9% 2026
👥 Zdających łącznie 512

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,2 pkt proc. względem 2025 r. (73,1% → 70,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 283. na 354. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (75,3%).

354. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 92,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 61,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 93 - 76,2% Me: 77% · σ: 9,7% · Mo: 77% 100% 36 typ: 36 · publ.: 30 36 typ: 36 · publ.: 30 113 typ: 113 · publ.: 89
2024 131 - 81,0% Me: 82% · σ: 9,0% · Mo: 83% 100% 16 typ: 15 · publ.: 12 16 typ: 15 · publ.: 12 41 typ: 40 · publ.: 25
2025 138 - 73,1% Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 70% 100% 71 typ: 70 · publ.: 53 71 typ: 70 · publ.: 53 283 typ: 279 · publ.: 225
2026 150 - 70,9% Me: 72% · σ: 11,7% · Mo: 68% 100% 63 typ: 63 · publ.: 46 63 typ: 63 · publ.: 46 354 typ: 343 · publ.: 282

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 138 i 150 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.