📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I PLACÓWEK IM. STANISŁAWA STASZICA W NOWYM TARGU (Nowy Targ) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 57,4%
🏆 Najlepszy rok 59,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 53,5% 2026
👥 Zdających łącznie 489

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,5 pkt proc. względem 2025 r. (59,0% → 53,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1644. na 2251. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (57,4%).

2251. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 51,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 4,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 2,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 153 - 59,8% Me: 62% · σ: 12,6% · Mo: 62% 99,3% 5 typ: 3 · publ.: 3 5 typ: 3 · publ.: 3 1801 typ: 405 · publ.: 383
2025 176 - 59,0% Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 65% 97,7% 6 typ: 4 · publ.: 4 6 typ: 4 · publ.: 4 1644 typ: 279 · publ.: 263
2026 160 - 53,5% Me: 55% · σ: 16,6% · Mo: 40% 94,9% 6 typ: 4 · publ.: 4 6 typ: 4 · publ.: 4 2251 typ: 556 · publ.: 521

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 176 i 160 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.