📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM (Ostrowiec Świętokrzyski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 61,0%
🏆 Najlepszy rok 65,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 57,3% 2025
👥 Zdających łącznie 510

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,9 pkt proc. względem 2025 r. (57,3% → 62,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1839. na 1155. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (61,0%).

1155. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 74,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 10,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 122 - 58,7% Me: 62% · σ: 17,2% · Mo: 63% 97,5% 5 typ: 5 · publ.: 4 5 typ: 5 · publ.: 4 1377 typ: 1377 · publ.: 1150
2024 113 - 65,8% Me: 65% · σ: 12,7% · Mo: 73% 100% 5 typ: 4 · publ.: 3 5 typ: 4 · publ.: 3 1018 typ: 906 · publ.: 761
2025 107 - 57,3% Me: 58% · σ: 17,7% · Mo: 58% 99,1% 7 typ: 5 · publ.: 4 7 typ: 5 · publ.: 4 1839 typ: 1470 · publ.: 1186
2026 168 - 62,2% Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 57% 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 1155 typ: 1045 · publ.: 866

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 107 i 168 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.