📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĄŻĄT POMORSKICH W RUMI (Rumia) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 67,7%
🏆 Najlepszy rok 71,9% 2025
📉 Najsłabszy rok 66,1% 2024
👥 Zdających łącznie 653

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,4 pkt proc. względem 2025 r. (71,9% → 66,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 341. na 707. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (67,7%).

707. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 84,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 55,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 11,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 132 - 66,3% Me: 69% · σ: 14,0% · Mo: 78% 99,2% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 757 typ: 757 · publ.: 635
2024 122 - 66,1% Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 53% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 995 typ: 887 · publ.: 744
2025 157 - 71,9% Me: 72% · σ: 11,4% · Mo: 67% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 341 typ: 336 · publ.: 268
2026 242 - 66,5% Me: 67% · σ: 12,4% · Mo: 63% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 707 typ: 676 · publ.: 568

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 157 i 242 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.