📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU (Jarosław) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 67,6%
🏆 Najlepszy rok 70,6% 2026
📉 Najsłabszy rok 64,0% 2024
👥 Zdających łącznie 569

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,2 pkt proc. względem 2025 r. (67,4% → 70,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 704. na 377. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (67,6%).

377. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 91,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 134 - 68,3% Me: 69% · σ: 11,5% · Mo: 53% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 602 typ: 602 · publ.: 499
2024 128 - 64,0% Me: 65% · σ: 13,7% · Mo: 62% 99,2% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 1235 typ: 1062 · publ.: 892
2025 117 - 67,4% Me: 67% · σ: 14,0% · Mo: 62% 99,1% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 704 typ: 676 · publ.: 555
2026 190 1 70,6% Me: 70% · σ: 12,8% · Mo: 75% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 377 typ: 365 · publ.: 301

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 117 i 190 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.