📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W LUBARTOWIE (Lubartów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 63,5%
🏆 Najlepszy rok 68,6% 2024
📉 Najsłabszy rok 59,8% 2023
👥 Zdających łącznie 641

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,3 pkt proc. względem 2025 r. (65,4% → 60,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 904. na 1365. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (63,5%).

1365. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 70,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 4,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 48,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 11,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 163 - 59,8% Me: 60% · σ: 14,8% · Mo: 55% 99,4% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1302 typ: 1302 · publ.: 1091
2024 159 - 68,6% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 72% 99,4% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 733 typ: 674 · publ.: 556
2025 170 - 65,4% Me: 67% · σ: 14,2% · Mo: 72% 100% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 904 typ: 841 · publ.: 684
2026 149 - 60,1% Me: 63% · σ: 18,3% · Mo: 78% 96,6% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1365 typ: 1191 · publ.: 983

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 170 i 149 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.