📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE (Mława) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,1%
🏆 Najlepszy rok 76,0% 2025
📉 Najsłabszy rok 69,9% 2024
👥 Zdających łącznie 488

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,4 pkt proc. względem 2025 r. (76,0% → 74,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 151. na 154. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,4 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,1%).

154. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 96,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 19,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 61,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 109 - 72,1% Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 65% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 293 typ: 293 · publ.: 243
2024 117 1 69,9% Me: 72% · σ: 14,0% · Mo: 75% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 601 typ: 562 · publ.: 462
2025 115 1 76,0% Me: 78% · σ: 13,6% · Mo: 85% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 151 typ: 151 · publ.: 122
2026 147 - 74,5% Me: 73% · σ: 10,3% · Mo: 72% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 154 typ: 152 · publ.: 131

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 115 i 147 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.