📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z LITEWSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. 11 MARCA W PUŃSKU (Puńsk) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 62,0%
🏆 Najlepszy rok 66,5% 2026
📉 Najsłabszy rok 54,6% 2024
👥 Zdających łącznie 102

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,0 pkt proc. względem 2025 r. (65,5% → 66,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 888. na 703. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (62,0%).

703. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 84,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 22 - 61,3% Me: 61% · σ: 11,0% · Mo: 60% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1192 typ: 1192 · publ.: 999
2024 31 - 54,6% Me: 55% · σ: 17,3% · Mo: 38% 96,8% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 2470 typ: 1693 · publ.: 1370
2025 20 - 65,5% Me: 68,5% · σ: 11,3% · Mo: 73% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 888 typ: 827 · publ.: 675
2026 29 - 66,5% Me: 65% · σ: 11,3% · Mo: 65% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 703 typ: 672 · publ.: 566

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 20 i 29 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.