📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. ELŻBIETY W SZCZECINKU (Szczecinek) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 69,5%
🏆 Najlepszy rok 71,6% 2023
📉 Najsłabszy rok 66,3% 2025
👥 Zdających łącznie 589

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,9 pkt proc. względem 2025 r. (66,3% → 69,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 814. na 483. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (69,5%).

483. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 89,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 56,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 121 - 71,6% Me: 72% · σ: 13,3% · Mo: 65% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 320 typ: 320 · publ.: 264
2024 140 - 71,1% Me: 71% · σ: 12,5% · Mo: 65% 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 495 typ: 469 · publ.: 386
2025 138 - 66,3% Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 67% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 814 typ: 773 · publ.: 633
2026 190 - 69,2% Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 73% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 483 typ: 466 · publ.: 381

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 138 i 190 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.