📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM BUDOWLANE NR 3 IM. JURIJA GAGARINA W BYDGOSZCZY (Bydgoszcz) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 58,0%
🏆 Najlepszy rok 60,0% 2026
📉 Najsłabszy rok 55,2% 2024
👥 Zdających łącznie 342

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,3 pkt proc. względem 2025 r. (58,7% → 60,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1680. na 1378. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (58,0%).

1378. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 70,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 10,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 109 - 55,2% Me: 55% · σ: 12,0% · Mo: 45% 100% 17 typ: 4 · publ.: 4 17 typ: 4 · publ.: 4 2383 typ: 731 · publ.: 698
2025 109 - 58,7% Me: 58% · σ: 12,6% · Mo: 52% 100% 19 typ: 3 · publ.: 3 19 typ: 3 · publ.: 3 1680 typ: 296 · publ.: 278
2026 124 - 60,0% Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 50% 100% 12 typ: 3 · publ.: 3 12 typ: 3 · publ.: 3 1378 typ: 181 · publ.: 167

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 109 i 124 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.