📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 58,8%
🏆 Najlepszy rok 60,6% 2023
📉 Najsłabszy rok 57,1% 2025
👥 Zdających łącznie 520

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (57,1% → 57,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1879. na 1737. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (58,8%).

1737. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 62,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 1,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,2%, czyli wynik szkoły jest niższy o 0,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 137 - 60,6% Me: 60% · σ: 12,4% · Mo: 50% 100% 40 typ: 40 · publ.: 32 40 typ: 40 · publ.: 32 1250 typ: 1250 · publ.: 1048
2024 124 - 60,4% Me: 62% · σ: 11,7% · Mo: 47% 100% 46 typ: 39 · publ.: 32 46 typ: 39 · publ.: 32 1738 typ: 1364 · publ.: 1134
2025 115 - 57,1% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: 57% 98,3% 58 typ: 51 · publ.: 38 58 typ: 51 · publ.: 38 1879 typ: 1487 · publ.: 1199
2026 144 - 57,3% Me: 55% · σ: 13,7% · Mo: 55% 100% 55 typ: 48 · publ.: 36 55 typ: 48 · publ.: 36 1737 typ: 1440 · publ.: 1162

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 115 i 144 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.