📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W EŁKU (Ełk) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,6%
🏆 Najlepszy rok 71,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 64,4% 2025
👥 Zdających łącznie 636

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,5 pkt proc. względem 2025 r. (64,4% → 65,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 997. na 856. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,6%).

856. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 81,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 46,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 18,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 140 - 65,4% Me: 65% · σ: 11,4% · Mo: 70% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 844 typ: 844 · publ.: 706
2024 152 - 71,8% Me: 73% · σ: 12,8% · Mo: 85% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 429 typ: 407 · publ.: 333
2025 139 - 64,4% Me: 63% · σ: 12,7% · Mo: 63% 99,3% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 997 typ: 924 · publ.: 755
2026 205 - 65,0% Me: 65% · σ: 14,3% · Mo: 57% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 856 typ: 803 · publ.: 677

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 139 i 205 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.