📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE (Jelenia Góra) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 63,3%
🏆 Najlepszy rok 73,6% 2023
📉 Najsłabszy rok 55,1% 2025
👥 Zdających łącznie 561

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,5 pkt proc. względem 2025 r. (55,1% → 56,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2162. na 1859. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (63,3%).

1859. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 59,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 1,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 47,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 126 - 73,6% Me: 77% · σ: 12,8% · Mo: 80% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 210 typ: 210 · publ.: 170
2024 133 - 67,8% Me: 67% · σ: 12,1% · Mo: 78% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 809 typ: 733 · publ.: 607
2025 159 - 55,1% Me: 55% · σ: 14,2% · Mo: 47% 97,5% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 2162 typ: 1619 · publ.: 1294
2026 143 - 56,5% Me: 56% · σ: 12,9% · Mo: 50% 99,3% 6 typ: 4 · publ.: 4 6 typ: 4 · publ.: 4 1859 typ: 1510 · publ.: 1218

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 159 i 143 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.