📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM.MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W STRZELINIE (Strzelin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 60,2%
🏆 Najlepszy rok 65,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 57,3% 2023
👥 Zdających łącznie 472

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,2 pkt proc. względem 2025 r. (58,1% → 60,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1748. na 1349. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (60,2%).

1349. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 70,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 4,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 10,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 128 - 57,3% Me: 57,5% · σ: 14,7% · Mo: 58% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1455 typ: 1455 · publ.: 1212
2024 97 - 65,1% Me: 65% · σ: 12,9% · Mo: 70% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1092 typ: 961 · publ.: 806
2025 104 - 58,1% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 60% 99,0% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1748 typ: 1424 · publ.: 1147
2026 143 - 60,3% Me: 62% · σ: 17,4% · Mo: 53% 96,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1349 typ: 1180 · publ.: 972

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 104 i 143 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.