Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język angielski ustny (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Tarnów”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język angielski ustny (M)” dla 49 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 75,7%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 66,0% do 85,8%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 49 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 159 | 95,4% Me: - · σ: - · Mo: - | 146 | 1 | |
| 2 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 172 | 93,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 245 | 2 | |
| 3 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 208 | 93,5% Me: - · σ: - · Mo: - | 257 | 1 | |
| 4 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 298 | 92,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 301 | 2 | |
| 5 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 137 | 92,2% Me: - · σ: - · Mo: - | 344 | 3 | |
| 6 | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 21 | 91,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 426 | 3 | |
| 7 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 222 | 91,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 431 | 4 | |
| 8 | TECHNIKUM NR 7 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 49 | 91% Me: - · σ: - · Mo: - | 438 | 4 | |
| 9 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SALEZJAŃSKIM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 44 | 89,9% Me: - · σ: - · Mo: - | 546 | 5 | |
| 10 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ZKS UNIA TARNÓW | Tarnów (Małopolskie) | 30 | 87,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 737 | 5 | |
| 11 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 134 | 87,6% Me: - · σ: - · Mo: - | 753 | 6 | |
| 12 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA KSIĘDZA PROFESORA JÓZEFA TISCHNERA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 40 | 85,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 953 | 7 | |
| 13 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM | Tarnowo Podgórne (Wielkopolskie) | 76 | 85,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 956 | 1 | |
| 14 | TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE | Tarnowo Podgórne (Wielkopolskie) | 76 | 82,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 1354 | 2 | |
| 15 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ARTURA GROTTGERA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 46 | 81,7% Me: - · σ: - · Mo: - | 1385 | 8 | |
| 16 | TECHNIKUM NR 9 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 64 | 81,0% Me: - · σ: - · Mo: - | 1460 | 6 | |
| 17 | TECHNIKUM NR 4 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 126 | 80,5% Me: - · σ: - · Mo: - | 1515 | 7 | |
| 18 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 63 | 78,7% Me: - · σ: - · Mo: - | 1767 | 8 | |
| 19 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ | Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) | 139 | 78,7% Me: - · σ: - · Mo: - | 1770 | 1 | |
| 20 | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 100 | 78,2% Me: - · σ: - · Mo: - | 1819 | 9 | |
| 21 | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 57 | 78,2% Me: - · σ: - · Mo: - | 1821 | 10 | |
| 22 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 88 | 76,9% Me: - · σ: - · Mo: - | 1983 | 11 | |
| 23 | TECHNIKUM NR 1 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 83 | 76,6% Me: - · σ: - · Mo: - | 2028 | 9 | |
| 24 | XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE W TARNOWIE, | Tarnów (Małopolskie) | 42 | 76,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 2093 | 12 | |
| 25 | TECHNIKUM NR 4 IM. TADEUSZA TERTILA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 157 | 75,7% Me: - · σ: - · Mo: - | 2152 | 13 | |
| 26 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 128 | 74,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 2261 | 14 | |
| 27 | TECHNIKUM NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH IM JANA SZCZEPANIKA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 113 | 74,6% Me: - · σ: - · Mo: - | 2276 | 15 | |
| 28 | TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-OGRODNICZYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 71 | 74,3% Me: - · σ: - · Mo: - | 2317 | 16 | |
| 29 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 94 | 74,3% Me: - · σ: - · Mo: - | 2319 | 17 | |
| 30 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "U KONARSKIEGO' W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 45 | 74,3% Me: - · σ: - · Mo: - | 2320 | 18 | |
| 31 | XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 6 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 12 | 74,2% Me: - · σ: - · Mo: - | 2327 | 19 | |
| 32 | TECHNIKUM NR 2 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 41 | 72,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 2514 | 10 | |
| 33 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO | Tarnów (Małopolskie) | 13 | 72,5% Me: - · σ: - · Mo: - | 2571 | 20 | |
| 34 | TECHNIKUM NR 6 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 56 | 70,6% Me: - · σ: - · Mo: - | 2805 | 11 | |
| 35 | TECHNIKUM NR 7 W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 47 | 69,6% Me: - · σ: - · Mo: - | 2928 | 21 | |
| 36 | TECHNIKUM NR 2 W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 19 | 68,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 3122 | 22 | |
| 37 | RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 31 | 66,0% Me: - · σ: - · Mo: - | 3363 | 23 | |
| 38 | TECHNIKUM NR 12 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 27 | 65,9% Me: - · σ: - · Mo: - | 3366 | 12 | |
| 39 | TECHNIKUM NR 1 W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ | Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) | 59 | 65,9% Me: - · σ: - · Mo: - | 3370 | 2 | |
| 40 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. KS. PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 7 | 61,9% Me: - · σ: - · Mo: - | 3760 | 24 | |
| 41 | TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-ZAWODOWYCH W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 47 | 61,8% Me: - · σ: - · Mo: - | 3764 | 25 | |
| 42 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 18 | 58,5% Me: - · σ: - · Mo: - | 3983 | 13 | |
| 43 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" | Tarnów (Małopolskie) | 27 | 57,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 4055 | 26 | |
| 44 | TECHNIKUM NR 5 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 17 | 57,1% Me: - · σ: - · Mo: - | 4057 | 14 | |
| 45 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „COSINUS II" W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 9 | 55,9% Me: - · σ: - · Mo: - | 4120 | 27 | |
| 46 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 6 | 54% Me: - · σ: - · Mo: - | 4192 | 28 | |
| 47 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ | Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) | 16 | 49,6% Me: - · σ: - · Mo: - | 4359 | 3 | |
| 48 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 6 | 47,2% Me: - · σ: - · Mo: - | 4420 | 15 | |
| 49 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 6 | 45% Me: - · σ: - · Mo: - | 4465 | 29 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 298. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.