📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE (Wyszków) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,8%
🏆 Najlepszy rok 80,5% 2026
📉 Najsłabszy rok 69,4% 2024
👥 Zdających łącznie 497

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 10,6 pkt proc. względem 2025 r. (69,9% → 80,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2557. na 1516. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,8%).

1516. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 66,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 3,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 67,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 13,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 112 - 75,4% Me: - · σ: - · Mo: - 98,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1320 typ: 1320 · publ.: 1033
2024 116 - 69,4% Me: - · σ: - · Mo: - 98,3% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 2521 typ: 1724 · publ.: 1341
2025 113 - 69,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 2 · publ.: 2 4 typ: 2 · publ.: 2 2557 typ: 1779 · publ.: 1360
2026 156 - 80,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 1516 typ: 1289 · publ.: 980

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 10,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 113 i 156 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.