📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH (Puławy) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 92,1%
🏆 Najlepszy rok 93,9% 2023
📉 Najsłabszy rok 88,5% 2024
👥 Zdających łącznie 746

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,5 pkt proc. względem 2025 r. (92,7% → 93,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 251. na 277. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (92,1%).

277. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 93,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 76,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 177 - 93,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 147 typ: 147 · publ.: 85
2024 145 - 88,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 470 typ: 450 · publ.: 311
2025 186 - 92,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 251 typ: 244 · publ.: 154
2026 238 - 93,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 277 typ: 261 · publ.: 174

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 186 i 238 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.