📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. PIŁSUDSKIEGO W KIELCACH (Kielce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 77,9%
🏆 Najlepszy rok 83,8% 2026
📉 Najsłabszy rok 71,1% 2023
👥 Zdających łącznie 836

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 6,6 pkt proc. względem 2025 r. (77,2% → 83,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1689. na 1159. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,9 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (77,9%).

1159. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 74,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 77,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 6,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 177 - 71,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 15 typ: 15 · publ.: 10 15 typ: 15 · publ.: 10 1524 typ: 1524 · publ.: 1196
2024 150 - 79,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 12 typ: 12 · publ.: 9 12 typ: 12 · publ.: 9 1324 typ: 1119 · publ.: 867
2025 185 - 77,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 16 typ: 14 · publ.: 11 16 typ: 14 · publ.: 11 1689 typ: 1374 · publ.: 1050
2026 324 - 83,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 13 typ: 13 · publ.: 9 13 typ: 13 · publ.: 9 1159 typ: 1048 · publ.: 791

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 6,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 185 i 324 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.