📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM (Gorzów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 88,1%
🏆 Najlepszy rok 95,5% 2026
📉 Najsłabszy rok 76,8% 2024
👥 Zdających łącznie 66

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,3 pkt proc. względem 2025 r. (92,2% → 95,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 280. na 145. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 7,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (88,1%).

145. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 96,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 77,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 18,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 23 - 76,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 8 typ: 6 · publ.: 6 8 typ: 6 · publ.: 6 1603 typ: 1292 · publ.: 1006
2025 23 - 92,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 280 typ: 271 · publ.: 175
2026 20 - 95,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 145 typ: 137 · publ.: 84

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 23 i 20 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.