📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE (Piła) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 83,8%
🏆 Najlepszy rok 84,7% 2026
📉 Najsłabszy rok 81,6% 2024
👥 Zdających łącznie 654

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (84,5% → 84,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 911. na 1070. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (83,8%).

1070. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 76,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 150 - 84,3% Me: - · σ: - · Mo: - 99,3% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 726 typ: 726 · publ.: 535
2024 140 - 81,6% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 1073 typ: 945 · publ.: 713
2025 149 - 84,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 911 typ: 845 · publ.: 624
2026 215 - 84,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 1070 typ: 976 · publ.: 733

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 149 i 215 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.