📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH (Myślenice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 88,4%
🏆 Najlepszy rok 90,2% 2026
📉 Najsłabszy rok 87,6% 2024
👥 Zdających łącznie 455

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,0 pkt proc. względem 2025 r. (88,2% → 90,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 564. na 514. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (88,4%).

514. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 88,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 76,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 108 - 87,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 496 typ: 496 · publ.: 344
2024 112 - 87,6% Me: - · σ: - · Mo: - 98,2% 4 typ: 3 · publ.: 2 4 typ: 3 · publ.: 2 540 typ: 511 · publ.: 355
2025 115 - 88,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 564 typ: 537 · publ.: 375
2026 120 - 90,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 514 typ: 487 · publ.: 354

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 115 i 120 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.