📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RODU LESZCZYŃSKICH W LESZNIE (Leszno) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,5%
🏆 Najlepszy rok 93,1% 2026
📉 Najsłabszy rok 86,4% 2023
👥 Zdających łącznie 706

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,9 pkt proc. względem 2025 r. (91,2% → 93,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 347. na 281. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,5%).

281. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 93,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 20,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 170 - 86,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 595 typ: 595 · publ.: 426
2024 165 - 87,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 569 typ: 537 · publ.: 376
2025 165 - 91,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 347 typ: 334 · publ.: 222
2026 206 - 93,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 281 typ: 265 · publ.: 176

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 165 i 206 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.