📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RYBNIKU (Rybnik) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 91,2%
🏆 Najlepszy rok 92,9% 2024
📉 Najsłabszy rok 90,0% 2026
👥 Zdających łącznie 773

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,5 pkt proc. względem 2025 r. (91,5% → 90,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 320. na 524. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (91,2%).

524. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 88,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 189 - 90,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 349 typ: 349 · publ.: 226
2024 164 - 92,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 210 typ: 204 · publ.: 123
2025 170 - 91,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 320 typ: 307 · publ.: 200
2026 250 - 90,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 524 typ: 497 · publ.: 360

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 170 i 250 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.