📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BATOREGO (Chorzów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,9%
🏆 Najlepszy rok 85,0% 2023
📉 Najsłabszy rok 80,2% 2024
👥 Zdających łącznie 640

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,4 pkt proc. względem 2025 r. (81,5% → 84,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1229. na 1047. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,9%).

1047. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 77,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 76,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 153 - 85,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 684 typ: 684 · publ.: 499
2024 137 - 80,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 4 · publ.: 4 6 typ: 4 · publ.: 4 1228 typ: 1061 · publ.: 816
2025 146 - 81,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 1229 typ: 1089 · publ.: 826
2026 204 - 84,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 1047 typ: 957 · publ.: 716

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 146 i 204 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.