📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BUSKU-ZDROJU (Busko-Zdrój) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 81,1%
🏆 Najlepszy rok 82,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 77,9% 2024
👥 Zdających łącznie 722

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,8 pkt proc. względem 2025 r. (80,9% → 82,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1273. na 1291. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (81,1%).

1291. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 71,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 5,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 64,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 163 - 82,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 842 typ: 842 · publ.: 630
2024 182 - 77,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1479 typ: 1216 · publ.: 948
2025 125 - 80,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1273 typ: 1119 · publ.: 846
2026 252 - 82,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1291 typ: 1141 · publ.: 867

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 125 i 252 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.