📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU (Zabrze) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 94,2%
🏆 Najlepszy rok 95,8% 2026
📉 Najsłabszy rok 92,4% 2024
👥 Zdających łącznie 690

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (95,5% → 95,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 105. na 128. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (94,2%).

128. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 97,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 75,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 20,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 170 - 93,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 169 typ: 169 · publ.: 99
2024 155 - 92,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 234 typ: 226 · publ.: 137
2025 164 - 95,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 105 typ: 104 · publ.: 57
2026 201 - 95,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 128 typ: 120 · publ.: 71

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 164 i 201 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.