📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY (Łomża) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,7%
🏆 Najlepszy rok 91,0% 2023
📉 Najsłabszy rok 88,8% 2025
👥 Zdających łącznie 678

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,1 pkt proc. względem 2025 r. (88,8% → 89,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 523. na 548. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,7%).

548. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 88,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 70,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 171 - 91,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 297 typ: 297 · publ.: 185
2024 152 - 89,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 441 typ: 424 · publ.: 290
2025 152 - 88,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 523 typ: 498 · publ.: 349
2026 203 - 89,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 548 typ: 520 · publ.: 375

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 152 i 203 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.