📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W OŚWIĘCIMIU (Oświęcim) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 95,0%
🏆 Najlepszy rok 95,7% 2026
📉 Najsłabszy rok 94,0% 2024
👥 Zdających łącznie 667

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,1 pkt proc. względem 2025 r. (95,6% → 95,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 102. na 131. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (95,0%).

131. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 97,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 76,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 136 - 94,6% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 121 typ: 121 · publ.: 68
2024 130 - 94,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 150 typ: 146 · publ.: 83
2025 157 - 95,6% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 102 typ: 101 · publ.: 55
2026 244 - 95,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 131 typ: 123 · publ.: 74

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 157 i 244 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.