📈 Historia wyników: język angielski ustny (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. MARII KONOPNICKIEJ W PODDĘBICACH (Poddębice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 79,8%
🏆 Najlepszy rok 83,2% 2026
📉 Najsłabszy rok 76,9% 2023
👥 Zdających łącznie 479

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,8 pkt proc. względem 2025 r. (78,3% → 83,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1551. na 1242. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,4 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (79,8%).

1242. miejsce na 4577 szkół — wynik lepszy niż 72,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (77,0%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 73,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 113 - 76,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1241 typ: 1241 · publ.: 971
2024 85 - 80,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1179 typ: 1026 · publ.: 786
2025 128 - 78,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1551 typ: 1294 · publ.: 985
2026 153 - 83,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1242 typ: 1107 · publ.: 842

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 128 i 153 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.