📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANTONIEGO OSUCHOWSKIEGO (Cieszyn) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 75,7%
🏆 Najlepszy rok 80,1% 2023
📉 Najsłabszy rok 69,9% 2024
👥 Zdających łącznie 510

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 6,3 pkt proc. względem 2025 r. (73,3% → 79,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 635. na 538. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,8 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (75,7%).

538. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 87,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 62,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 138 - 80,1% Me: 85% · σ: 16,8% · Mo: 95% - 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 255 typ: 255 · publ.: 176
2024 111 - 69,9% Me: 75% · σ: 21,5% · Mo: 93% - 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 711 typ: 651 · publ.: 489
2025 120 - 73,3% Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 90% - 3 typ: 2 · publ.: 1 3 typ: 2 · publ.: 1 635 typ: 585 · publ.: 420
2026 141 - 79,6% Me: 85% · σ: 17,1% · Mo: 90% - 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 538 typ: 511 · publ.: 383

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 6,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 120 i 141 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.