📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA (Biała Podlaska) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 62,6%
🏆 Najlepszy rok 65,2% 2026
📉 Najsłabszy rok 61,1% 2024
👥 Zdających łącznie 543

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,3 pkt proc. względem 2025 r. (61,9% → 65,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1600. na 1833. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (62,6%).

1833. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 56,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 0,4 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 6,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 114 - 62,3% Me: 61% · σ: 22,1% · Mo: 43% - 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 1088 typ: 1088 · publ.: 855
2024 114 - 61,1% Me: 60% · σ: 23,1% · Mo: 35% - 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 1463 typ: 1191 · publ.: 946
2025 131 - 61,9% Me: 65% · σ: 24,7% · Mo: 83% - 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 1600 typ: 1291 · publ.: 986
2026 184 - 65,2% Me: 70% · σ: 23,3% · Mo: 85% - 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 1833 typ: 1446 · publ.: 1114

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 131 i 184 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.