📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE (Piła) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,4%
🏆 Najlepszy rok 77,3% 2023
📉 Najsłabszy rok 69,1% 2024
👥 Zdających łącznie 546

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,0 pkt proc. względem 2025 r. (72,1% → 75,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 714. na 869. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,4%).

869. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 79,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 65,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 122 1 77,3% Me: 83% · σ: 18,2% · Mo: 93% - 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 347 typ: 347 · publ.: 240
2024 123 - 69,1% Me: 73% · σ: 21,9% · Mo: 92% - 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 764 typ: 695 · publ.: 527
2025 124 - 72,1% Me: 77% · σ: 20,4% · Mo: 92% - 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 714 typ: 653 · publ.: 475
2026 177 - 75,1% Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 82% - 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 869 typ: 803 · publ.: 603

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 124 i 177 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.