📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. SKŁODOWSKIEJ CURIE (Szczecin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 80,7%
🏆 Najlepszy rok 83,1% 2026
📉 Najsłabszy rok 79,5% 2023
👥 Zdających łącznie 794

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,0 pkt proc. względem 2025 r. (80,2% → 83,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 283. na 325. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,4 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (80,7%).

325. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 92,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 66,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 191 - 79,5% Me: 83% · σ: 15,2% · Mo: 95% - 7 typ: 7 · publ.: 7 7 typ: 7 · publ.: 7 271 typ: 271 · publ.: 191
2024 142 - 80,1% Me: 83% · σ: 15,4% · Mo: 95% - 7 typ: 6 · publ.: 6 7 typ: 6 · publ.: 6 229 typ: 217 · publ.: 153
2025 190 - 80,2% Me: 85% · σ: 15,4% · Mo: 90% - 8 typ: 7 · publ.: 7 8 typ: 7 · publ.: 7 283 typ: 273 · publ.: 189
2026 271 - 83,1% Me: 87% · σ: 15,0% · Mo: 95% - 8 typ: 7 · publ.: 7 8 typ: 7 · publ.: 7 325 typ: 311 · publ.: 228

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 190 i 271 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.