📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.LEGIONÓW POLSKICH W KOZIENICACH (Kozienice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,2%
🏆 Najlepszy rok 69,9% 2026
📉 Najsłabszy rok 61,0% 2024
👥 Zdających łącznie 387

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,9 pkt proc. względem 2025 r. (68,0% → 69,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1040. na 1344. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,2%).

1344. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 68,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 4,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 57,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 79 - 65,7% Me: 70% · σ: 23,9% · Mo: 52% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 900 typ: 900 · publ.: 695
2024 75 - 61,0% Me: 63% · σ: 23,8% · Mo: 87% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1474 typ: 1196 · publ.: 951
2025 108 - 68,0% Me: 76% · σ: 25,0% · Mo: 98% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1040 typ: 915 · publ.: 688
2026 125 - 69,9% Me: 75% · σ: 21,4% · Mo: 58% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1344 typ: 1152 · publ.: 881

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 108 i 125 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.