📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE (Piła) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,6%
🏆 Najlepszy rok 80,1% 2026
📉 Najsłabszy rok 70,2% 2024
👥 Zdających łącznie 701

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 6,6 pkt proc. względem 2025 r. (73,5% → 80,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 614. na 498. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,6%).

498. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 88,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 65,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 135 - 70,7% Me: 77% · σ: 23,2% · Mo: 90% - 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 634 typ: 634 · publ.: 468
2024 157 - 70,2% Me: 77% · σ: 21,7% · Mo: 83% - 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 683 typ: 624 · publ.: 468
2025 172 - 73,5% Me: 79% · σ: 22,2% · Mo: 95% - 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 614 typ: 569 · publ.: 407
2026 237 - 80,1% Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 97% - 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 498 typ: 473 · publ.: 357

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 6,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 172 i 237 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.