📈 Historia wyników: język angielski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Ostrów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 65,2%
🏆 Najlepszy rok 70,9% 2026
📉 Najsłabszy rok 62,2% 2023
👥 Zdających łącznie 515

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 6,2 pkt proc. względem 2025 r. (64,8% → 70,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1345. na 1249. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (65,2%).

1249. miejsce na 4205 szkół — wynik lepszy niż 70,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 5,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (65,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 13,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 100 - 62,2% Me: 63% · σ: 24,3% · Mo: 60% - 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 1105 typ: 1105 · publ.: 869
2024 128 - 62,9% Me: 67% · σ: 25,9% · Mo: 92% - 6 typ: 5 · publ.: 4 6 typ: 5 · publ.: 4 1270 typ: 1079 · publ.: 855
2025 128 - 64,8% Me: 69% · σ: 24,3% · Mo: 90% - 5 typ: 4 · publ.: 3 5 typ: 4 · publ.: 3 1345 typ: 1129 · publ.: 860
2026 159 - 70,9% Me: 75% · σ: 20,1% · Mo: 72% - 5 typ: 5 · publ.: 3 5 typ: 5 · publ.: 3 1249 typ: 1096 · publ.: 836

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 6,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 128 i 159 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.