Szukasz szkoły z wysokimi wynikami z przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”? Sprawdź ranking oraz statystyki, w tym medianę, odchylenie standardowe i pozycję szkoły w gminie.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Częstochowa”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)” dla 39 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 71,6%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 60,1% do 80,8%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 54 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA | Częstochowa (Śląskie) | 131 | 94,7% Me: 97% · σ: 6,8% · Mo: 98% | 165 | 1 | |
| 2 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DRA WŁADYSŁAWA BIEGAŃSKIEGO | Częstochowa (Śląskie) | 173 | 93,2% Me: 95% · σ: 6,8% · Mo: 98% | 261 | 2 | |
| 3 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA | Częstochowa (Śląskie) | 209 | 93,1% Me: 95% · σ: 8,4% · Mo: 98% | 268 | 3 | |
| 4 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO | Częstochowa (Śląskie) | 182 | 90,5% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 98% | 480 | 4 | |
| 5 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | Częstochowa (Śląskie) | 229 | 88,8% Me: 92% · σ: 12,0% · Mo: 97% | 628 | 5 | |
| 6 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | Częstochowa (Śląskie) | 261 | 88,7% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 642 | 6 | |
| 7 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 63 | 87,2% Me: 93% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 778 | 7 | |
| 8 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 66 | 86,4% Me: 93% · σ: 16,6% · Mo: 93% | 848 | 8 | |
| 9 | TECHNIKUM NR 5 | Częstochowa (Śląskie) | 269 | 82,4% Me: 90% · σ: 18,9% · Mo: 97% | 1206 | 9 | |
| 10 | "ALA" AUTORSKIE LICEUM ARTYSTYCZNE I AKADEMICKIE | Częstochowa (Śląskie) | 26 | 82,1% Me: 90% · σ: 17,9% · Mo: 90% | 1233 | 10 | |
| 11 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | Częstochowa (Śląskie) | 219 | 80,8% Me: 88% · σ: 17,8% · Mo: 93% | 1354 | 11 | |
| 12 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SAMORZĄDOWE IM. GEN. JÓZEFA SOWIŃSKIEGO | Częstochowa (Śląskie) | 203 | 80,2% Me: 85% · σ: 17,6% · Mo: 93% | 1412 | 12 | |
| 13 | PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 19 | 79,4% Me: 88% · σ: 20,7% · Mo: 80% | 1478 | 13 | |
| 14 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO NOBILITO W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 34 | 78,2% Me: 81% · σ: 11,8% · Mo: 85% | 1604 | 14 | |
| 15 | TECHNIKUM NR 4 | Częstochowa (Śląskie) | 35 | 76,7% Me: 88% · σ: 22,6% · Mo: 88% | 1760 | 15 | |
| 16 | TECHNIKUM STM W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 12 | 76,1% Me: 72,5% · σ: 12,6% · Mo: - | 1827 | 16 | |
| 17 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO RKS RAKÓW | Częstochowa (Śląskie) | 25 | 74,0% Me: 82% · σ: 19,5% · Mo: 83% | 2053 | 17 | |
| 18 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 153 | 73,3% Me: 80% · σ: 23,0% · Mo: 93% | 2143 | 18 | |
| 19 | XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Częstochowa (Śląskie) | 114 | 72,6% Me: 77% · σ: 21,6% · Mo: 98% | 2217 | 19 | |
| 20 | TECHNIKUM NR 7 | Częstochowa (Śląskie) | 72 | 71,6% Me: 82% · σ: 26,4% · Mo: 95% | 2313 | 20 | |
| 21 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ | Częstochowa (Śląskie) | 42 | 71,5% Me: 77,5% · σ: 23,9% · Mo: 92% | 2322 | 21 | |
| 22 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 80 | 70,1% Me: 77% · σ: 23,6% · Mo: 87% | 2481 | 22 | |
| 23 | JASNOGÓRSKA NIEPUBLICZNA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 11 | 70,1% Me: 75% · σ: 21,2% · Mo: 53% | 2484 | 23 | |
| 24 | TECHNIKUM NR 11 | Częstochowa (Śląskie) | 54 | 69,3% Me: 77% · σ: 23,7% · Mo: 92% | 2570 | 24 | |
| 25 | TECHNIKUM NR 3 | Częstochowa (Śląskie) | 95 | 67,7% Me: 72% · σ: 24,8% · Mo: 92% | 2761 | 25 | |
| 26 | TECHNIKUM NR 9 | Częstochowa (Śląskie) | 15 | 63,9% Me: 72% · σ: 25,3% · Mo: 60% | 3148 | 26 | |
| 27 | TECHNIKUM IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Częstochowa (Śląskie) | 11 | 60,9% Me: 63% · σ: 21,6% · Mo: 90% | 3428 | 27 | |
| 28 | TECHNIKUM STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. JÓZEFA W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 13 | 60,2% Me: 55% · σ: 28,7% · Mo: 55% | 3491 | 28 | |
| 29 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 6 | 60,2% Me: 67% · σ: 28,0% · Mo: 67% | 3504 | 29 | |
| 30 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Częstochowa (Śląskie) | 36 | 60,1% Me: 64% · σ: 23,9% · Mo: 78% | 3507 | 30 | |
| 31 | TECHNIKUM NR 2 | Częstochowa (Śląskie) | 103 | 59,8% Me: 63% · σ: 26,0% · Mo: 80% | 3534 | 31 | |
| 32 | TECHNIKUM NR 6 | Częstochowa (Śląskie) | 56 | 59,4% Me: 58% · σ: 25,2% · Mo: 40% | 3563 | 32 | |
| 33 | TECHNIKUM NR 12 IM. JANA PAWŁA II | Częstochowa (Śląskie) | 80 | 55,9% Me: 60% · σ: 26,1% · Mo: 65% | 3854 | 33 | |
| 34 | TECHNIKUM NR 8 | Częstochowa (Śląskie) | 53 | 53,3% Me: 48% · σ: 26,8% · Mo: 33% | 3995 | 34 | |
| 35 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 9 | 51,3% Me: 45% · σ: 28,8% · Mo: - | 4095 | 35 | |
| 36 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W CZĘSTOCHOWIE | Częstochowa (Śląskie) | 22 | 50,6% Me: 49% · σ: 29,5% · Mo: 20% | 4123 | 36 | |
| 37 | TECHNIKUM NR 10 | Częstochowa (Śląskie) | 36 | 50,4% Me: 43% · σ: 24,6% · Mo: 30% | 4128 | 37 | |
| 38 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Częstochowa (Śląskie) | 8 | 47,5% Me: 38,5% · σ: 30,8% · Mo: 18% | 4249 | 38 | |
| 39 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" | Częstochowa (Śląskie) | 25 | 40,1% Me: 28% · σ: 29,8% · Mo: 7% | 4442 | 39 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 269. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.