📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 W ZAMOŚCIU (Zamość) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 68,6%
🏆 Najlepszy rok 71,0% 2025
📉 Najsłabszy rok 64,4% 2024
👥 Zdających łącznie 450

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,8 pkt proc. względem 2025 r. (71,0% → 70,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 2326. na 2470. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (68,6%).

2470. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 46,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 3,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 62,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 151 - 64,4% Me: 67% · σ: 24,8% · Mo: 82% 92,7% 8 typ: 3 · publ.: 3 8 typ: 3 · publ.: 3 3143 typ: 1136 · publ.: 1047
2025 150 - 71,0% Me: 82% · σ: 28,2% · Mo: 97% 92,7% 7 typ: 2 · publ.: 1 7 typ: 2 · publ.: 1 2326 typ: 587 · publ.: 522
2026 149 - 70,2% Me: 78% · σ: 24,6% · Mo: 98% 91,2% 8 typ: 2 · publ.: 1 8 typ: 2 · publ.: 1 2470 typ: 648 · publ.: 580

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 150 i 149 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.