📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM KOMUNIKACJI (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 94,2%
🏆 Najlepszy rok 95,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 92,6% 2026
👥 Zdających łącznie 409

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,2 pkt proc. względem 2025 r. (94,8% → 92,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 254. na 308. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (94,2%).

308. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 93,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 26,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 78,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 103 - 95,2% Me: 97% · σ: 4,6% · Mo: 98% 100% 10 typ: 1 · publ.: 1 10 typ: 1 · publ.: 1 174 typ: 5 · publ.: 4
2025 158 - 94,8% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 100% 100% 17 typ: 1 · publ.: 1 17 typ: 1 · publ.: 1 254 typ: 4 · publ.: 3
2026 148 - 92,6% Me: 95% · σ: 9,8% · Mo: 98% 99,3% 20 typ: 1 · publ.: 1 20 typ: 1 · publ.: 1 308 typ: 9 · publ.: 6

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 158 i 148 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.