📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE (Wyszków) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 80,9%
🏆 Najlepszy rok 83,9% 2026
📉 Najsłabszy rok 78,7% 2025
👥 Zdających łącznie 497

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 5,2 pkt proc. względem 2025 r. (78,7% → 83,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1580. na 1070. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (80,9%).

1070. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 76,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 11,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 112 - 80,1% Me: 86% · σ: 18,8% · Mo: 100% 98,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1155 typ: 1155 · publ.: 898
2024 116 - 81,0% Me: 90% · σ: 19,8% · Mo: 98% 99,1% 4 typ: 3 · publ.: 3 4 typ: 3 · publ.: 3 1335 typ: 1146 · publ.: 883
2025 113 - 78,7% Me: 87% · σ: 19,3% · Mo: 98% 99,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1580 typ: 1339 · publ.: 1008
2026 156 - 83,9% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 97% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 1070 typ: 987 · publ.: 750

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 5,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 113 i 156 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.