📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM ELEKTRONICZNE (Koszalin) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 84,4%
🏆 Najlepszy rok 88,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 81,5% 2026
👥 Zdających łącznie 292

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,5 pkt proc. względem 2025 r. (83,0% → 81,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1200. na 1280. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (84,4%).

1280. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 72,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 87 - 88,7% Me: 92% · σ: 10,4% · Mo: 95% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 625 typ: 42 · publ.: 39
2025 103 - 83,0% Me: 90% · σ: 18,1% · Mo: 97% 99,0% 7 typ: 2 · publ.: 1 7 typ: 2 · publ.: 1 1200 typ: 113 · publ.: 96
2026 102 - 81,5% Me: 87,5% · σ: 18,4% · Mo: 95% 99,0% 8 typ: 3 · publ.: 3 8 typ: 3 · publ.: 3 1280 typ: 126 · publ.: 109

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 103 i 102 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.