📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA SPORTOWA (Żywiec) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,5%
🏆 Najlepszy rok 71,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 69,4% 2023
👥 Zdających łącznie 283

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,5 pkt proc. względem 2025 r. (70,1% → 70,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 2425. na 2434. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,5%).

2434. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 46,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 4,3 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 67,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 3,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 63 - 69,4% Me: 80% · σ: 26,0% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 1655 typ: 1655 · publ.: 1302
2024 57 - 71,7% Me: 70% · σ: 21,7% · Mo: 93% 98,2% 6 typ: 4 · publ.: 2 6 typ: 4 · publ.: 2 2332 typ: 1680 · publ.: 1293
2025 57 - 70,1% Me: 75% · σ: 21,2% · Mo: 40% 100% 5 typ: 4 · publ.: 2 5 typ: 4 · publ.: 2 2425 typ: 1764 · publ.: 1337
2026 106 - 70,6% Me: 77% · σ: 23,4% · Mo: 97% 98,1% 7 typ: 4 · publ.: 2 7 typ: 4 · publ.: 2 2434 typ: 1803 · publ.: 1349

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 57 i 106 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.