📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM W RADOMIU (Radom) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 88,5%
🏆 Najlepszy rok 91,9% 2024
📉 Najsłabszy rok 86,7% 2025
👥 Zdających łącznie 585

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (86,7% → 86,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 897. na 802. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (88,5%).

802. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 82,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 69,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 162 - 91,9% Me: 95% · σ: 9,8% · Mo: 98% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 381 typ: 21 · publ.: 19
2025 215 - 86,7% Me: 95% · σ: 17,8% · Mo: 100% 99,1% 7 typ: 1 · publ.: 1 7 typ: 1 · publ.: 1 897 typ: 65 · publ.: 54
2026 208 - 86,9% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 95% 100% 8 typ: 1 · publ.: 1 8 typ: 1 · publ.: 1 802 typ: 44 · publ.: 35

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 215 i 208 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.