📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 (Gorzów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 95,0%
🏆 Najlepszy rok 96,2% 2025
📉 Najsłabszy rok 94,3% 2023
👥 Zdających łącznie 726

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,4 pkt proc. względem 2025 r. (96,2% → 94,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 149. na 159. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (95,0%).

159. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 96,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 19,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 23,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 186 1 94,3% Me: 97% · σ: 7,4% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 248 typ: 248 · publ.: 177
2024 132 - 94,7% Me: 97% · σ: 5,9% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 204 typ: 197 · publ.: 131
2025 173 - 96,2% Me: 98% · σ: 5,7% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 149 typ: 146 · publ.: 102
2026 235 - 94,8% Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 159 typ: 156 · publ.: 119

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 173 i 235 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.