📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŁACZYCACH (Kołaczyce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,5%
🏆 Najlepszy rok 69,3% 2023
📉 Najsłabszy rok 63,7% 2024
👥 Zdających łącznie 354

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,4 pkt proc. względem 2025 r. (65,3% → 67,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2911. na 2758. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,5%).

2758. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 39,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,2 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 80 - 69,3% Me: 70% · σ: 23,6% · Mo: 98% 95% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1659 typ: 1659 · publ.: 1306
2024 82 - 63,7% Me: 63% · σ: 25,4% · Mo: 40% 89,0% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 3201 typ: 2026 · publ.: 1528
2025 60 - 65,3% Me: 72,5% · σ: 26,4% · Mo: 98% 91,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 2911 typ: 1943 · publ.: 1448
2026 132 - 67,7% Me: 71% · σ: 23,6% · Mo: 97% 94,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 2758 typ: 1937 · publ.: 1442

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 60 i 132 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.