📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RYPINIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. KS. CZESŁAWA LISSOWSKIEGO W RYPINIE (Rypin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 79,3%
🏆 Najlepszy rok 83,3% 2025
📉 Najsłabszy rok 76,7% 2024
👥 Zdających łącznie 492

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,5 pkt proc. względem 2025 r. (83,3% → 76,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1173. na 1746. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (79,3%).

1746. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 61,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 1,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 64,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 121 - 80,4% Me: 87% · σ: 20,1% · Mo: 97% 99,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1137 typ: 1137 · publ.: 882
2024 98 - 76,7% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1783 typ: 1417 · publ.: 1094
2025 113 - 83,3% Me: 92% · σ: 17,9% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1173 typ: 1066 · publ.: 799
2026 160 - 76,8% Me: 83% · σ: 20,7% · Mo: 98% 98,8% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1746 typ: 1458 · publ.: 1102

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 113 i 160 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.