📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU (Radomsko) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,6%
🏆 Najlepszy rok 87,0% 2023
📉 Najsłabszy rok 83,7% 2024
👥 Zdających łącznie 610

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,2 pkt proc. względem 2025 r. (84,8% → 87,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1065. na 801. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,6%).

801. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 82,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 59,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 28,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 139 - 87,0% Me: 95% · σ: 16,9% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 732 typ: 732 · publ.: 545
2024 126 - 83,7% Me: 90% · σ: 17,8% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1063 typ: 943 · publ.: 721
2025 108 - 84,8% Me: 95% · σ: 20,5% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1065 typ: 974 · publ.: 735
2026 237 - 87,0% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 97% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 801 typ: 758 · publ.: 576

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 108 i 237 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.