📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LUBACZOWIE (Lubaczów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,0%
🏆 Najlepszy rok 78,5% 2023
📉 Najsłabszy rok 77,2% 2024
👥 Zdających łącznie 586

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (78,0% → 78,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1639. na 1593. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,0%).

1593. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 65,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 3,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 152 - 78,5% Me: 88% · σ: 22,4% · Mo: 97% 96,1% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1233 typ: 1233 · publ.: 959
2024 129 - 77,2% Me: 87% · σ: 22,4% · Mo: 98% 96,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1729 typ: 1391 · publ.: 1072
2025 118 - 78,0% Me: 87% · σ: 23,2% · Mo: 98% 96,6% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1639 typ: 1380 · publ.: 1041
2026 187 - 78,3% Me: 87% · σ: 21,0% · Mo: 97% 98,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1593 typ: 1361 · publ.: 1034

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 118 i 187 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.