📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 IM. ST. STASZICA W SZCZECINKU (Szczecinek) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 55,8%
🏆 Najlepszy rok 58,3% 2023
📉 Najsłabszy rok 49,9% 2024
👥 Zdających łącznie 89

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (57,2% → 57,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 3603. na 3694. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (55,8%).

3694. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 19,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,1 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,2%, czyli wynik szkoły jest niższy o 14,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 19 - 58,3% Me: 55% · σ: 19,4% · Mo: 33% 100% 5 typ: 5 · publ.: 3 5 typ: 5 · publ.: 3 1970 typ: 1970 · publ.: 1533
2024 22 - 49,9% Me: 40% · σ: 20,1% · Mo: 37% 100% 10 typ: 6 · publ.: 3 10 typ: 6 · publ.: 3 4035 typ: 2391 · publ.: 1721
2025 13 - 57,2% Me: 58% · σ: 23,9% · Mo: 18% 84,6% 9 typ: 5 · publ.: 3 9 typ: 5 · publ.: 3 3603 typ: 2218 · publ.: 1610
2026 35 - 57,9% Me: 62% · σ: 20,2% · Mo: 37% 97,1% 8 typ: 4 · publ.: 3 8 typ: 4 · publ.: 3 3694 typ: 2316 · publ.: 1672

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 13 i 35 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.